Uutiset

Manse PP perustaa Hervantaan oman e-urheiluakin palvelevan valmennuskeskuksen

Manse PP avaa jo kuluvan vuoden puolella Hervannan keskustaan oman Manse Training Centerin, jossa harjoitellaan perinteisemmän urheilun lisäksi myös elektronista urheilua, kertoo seuran puheenjohtaja Juha Antikainen.

Manse PP perustaa Hervantaan oman e-urheiluakin palvelevan valmennuskeskuksen

Elektronisen urheilun puolelle laajentanut tamperelainen Manse PP avaa jo kuluvan vuoden puolella Hervannan keskustaan oman Manse Training Centerin, jossa harjoitellaan perinteisemmän urheilun lisäksi myös elektronista urheilua, kertoi seuran edustuksen puheenjohtaja Juha Antikainen haastattelussamme.

Salibandyseura Classic avaa oman e-urheilun käyttöön varatun tilansa vuoden 2019 puolella Lempäälän Ideaparkiin ja Tampereen kaupungilta on tulossa näitä tiloja pelaajien käyttöön ensi vuoden aikana kolme kappaletta.

Maanantaina 12.11. julkistettiin myös tieto Varalan Urheiluopiston, Ahlmanin Ammatti- ja Aikuisopiston ja Tampereen kaupungin yhdessä Classicin, Tampereen Pyrinnön, Manse PP:n ja Tampereen NMKY:n kanssa luomasta e-urheilun toimintamallista. 

Kuuntele alta Juha Antikaisen haastattelu:

Manse PP:n edustuksen puheenjohtaja Juha Antikainen haastattelussa 12.11.: