Kiekko

Ilveksen markkinointijohtaja Suomi 100 -juhlaottelusta: Viime kesästä asti suunniteltu tapahtuma

Jukka Hirsimäen mukaan Ilveksessä tehdään parhaillaan "kovaa jalkatyötä"

Ilves Hockey Oy:n markkinointijohtaja Jukka Hirsimäen mukaan Ilves halusi kotiottelun täksi kaudeksi päivää ennen itsenäisyyspäivää. Esimerkiksi Eemeli Suomea taktikoitiin pelaavan numerolla 100. jo hyvässä vaiheessa. Markkinointijohtaja Hirsimäki päivitti myös seuran taloudellista tilannetta ja myönsi, että tähän kauteen lähdettiin "karvan verran myöhässä".

Ilveksen markkinointijohtaja Suomi 100 -juhlaottelusta: Viime kesästä asti suunniteltu tapahtuma

Ilves Hockey Oy:n markkinointijohtaja Jukka Hirsimäen mukaan Ilves halusi kotiottelun täksi kaudeksi päivää ennen itsenäisyyspäivää. Esimerkiksi Eemeli Suomea taktikoitiin pelaavan numerolla 100. jo hyvässä vaiheessa. Markkinointijohtaja Hirsimäki päivitti myös seuran taloudellista tilannetta ja myönsi, että tähän kauteen lähdettiin "karvan verran myöhässä".

TERVE!

Tämä sisältö on FUN Tampereen Kiekkopaketin tilaajille.
Tutustumistarjous 2 viikkoa 1,90 €.
Jukka Hirsimäki haastattelussa. (Toim. Valtteri Kujansuu)